Kategorie

Producenci

Rumba

  • Termin dojrzewania: wczesny

  • Sadzonki: frigo klasa A
  •  

Więcej szczegółów

Stan: Produkt na zamówienie prosimy o kontakt telefoniczny


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny

0,00 zł

 

RUMBA

 

 

  • Zbiór: jak Honeoye

  • Piekny wygląd owoców

  • Zdrowa roślina,tolerancyjna na wiekszość chorób liści korzeni

 

Odmiana

Rumba jest wczesno czerwoną odmianą. Odmiana chroniona. Właściciel odmiany Fresh Forward BV. Roślina o silnym wzroście i ciemno zielonych liściach. Pędy kwiatostanowe są długie i szeroko rozgałęzione.

 

Jakość owoców

Owoce są piękne, jednolite, bardzo błyszczące od czerwonych do ciemno czerwonych. Są soczyste i mają na ogół dobry słodki smak. Owoce są wystarczająco twarde i mogą być zrywane wpełni dojrzałe. Średnia masa owoców jest znacznie wyższa niż u 'Honeoye'. Owoce są zwykle odporne na gnicie Botrytis cinerea, mączniaka prawdziwego Sphaerotheca macularis oraz uszkodzenia od deszczu.

 

Kwitnienie i zbiory

Kwiatostany nie są zbyt długie co trochę chroni rośline przed wiosennymi przymrozkami. Kwiaty są średniej wielkości i mają dobrze roziwnięte pręciki. Pręciki o dużej ilości pyłków kwiatostanowych są dobrze zapylane przez owady.

 

Produkcja

Rumba uprawiana jest w polu jako alternatywa do 'Honeoye'. Rozstaw sadzenia zalecany w rzędzie 35 cm.Taki rozstaw spowoduje, że w drugim roku owocowania liście 'Rumba' osłonią owoce przed działaniem promieni słonecznych i tym samym owoce nie będą ciemnieć. W drugim roku owocowanie jest bardzo duże. Owoce łatwo zrywa się z krzaka. Z sukcesem jest uprawiana także w obiektach tunelowych. 

 

Odporność na choroby

Rumba jest odporna na choroby. Liście rośliny są bardzo witalne i co ważne nie zaobserwowano praktycznie żadnych problemów z chorobami. Nie zaobserwowano również problemów zdrowotnych odglebowych takich jak gnilizna korony truskawki Phytophthora cactorum czy więdnięcie roślin Verticillium dahliae.

 

Uwagi

Z racji wczesnego kwitnienia należy chronić kwiaty przed wiosennymi przymrozkami.Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Łącznie 0,00 zł

Do kasy »

Newsletter